Birlikte Rahmet Vardır Ayrılıkta Azap Vardır

Tarih boyunca milletimiz dış ve iç fitnecilerden büyük zararlar görmüştür. Evs ile Hazreç kabilelerinin kardeş olduktan sonra aralarına giren Yahudi Se’ş b. Kays’ı, koyu Müslüman görünüp içimizden vuran Lavrens’leri, “Allah’ın elçisini iyi dinleyin” deyip deyip münafıklık yapan Abdullah b. Übey’i, Hızır yaşıyor mu, yaşamıyor mu, mezarlıktaki ağacın çağlası yenir mi yenmez mi tartışmaları ile cami cemaatlerini taşlaştıran fitnecileri unutmayalım. Geçmişteki gördüğümüz zararları görmemek için yakılan her fitne ateşini bir daha yanmayacak şekilde söndürelim.

Sevgili peygamberimiz: “Akıllı Mü’min bir yılan deliğinden iki defa ısırılmaz.” Buyurmuştur. (Riyaz üs-Salihın 1866 nolu hadis)

Yüce rabbimiz de (Bakar suresi: 120, Al-i İmran: 100-118, En’am: 51. Ayetlerinde) Yahudi ve Hristiyanlara uymamamızı, onlara boyun eğmememizi emretmiştir.

Siyaseti küçümsemek, “siyaset yalancının, sahtekârın işidir. Dolayısıyla Müslümanın siyasetle ilgisi olmaz” diyerek Müslümandan siyasi karar yetkisini almak düşmanın oyunudur.

Bir zamanlar “altın takmak erkeğe haramdır” diyerek sarraflık mesleğini, “üzerindeki unla tuvalete gidilmez, günahtır” diyerek değirmen ve fırıncılığı, “derdi Allah vermiştir. Derman aramak Allah’a karşı gelmektir” diyerek ilaç yapımını ve tasarrufunu düşman ele geçirmedi mi? İşte size bir düşman oyunu daha!.. Müslüman oy kullanmaz!

Siyaset bırakılırsa nasıl söz ve karar sahibi olunacak? Allah’ın kullarının işlerini kimler düzenleyecek? Müslümanlar hep oy verip gerisine karışmayacak mı?

Oy kullanmamakta veya boşa gitmesinde vebal vardır. Bu konuda taassup olmaz, milletin menfaati düşünülür. Denize çakıl taşı atan gibi olmamak gerekir.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir