BAZILARININ İSLAMA KARŞI OLMALARININ NEDENİ NEDİR?

Hz. Peygambere inanmayanların inanmama sebepleri şu idi:          -İnananlara baskı oluşturulması, zulüm yapılması           -İslam’ın kötülüğe, sapıklığa karşı çıkması.

 -İnsanları kadın erkek efendi köle diye ayırmaması “insanları tarağın dişleri gibi eşit sayması” 

 -Sömürüye karşı çıkması, zengini fakirden sorumlu tutması  -İçki, kumar, zina gibi nefse hitaben geçici zevkleri yasaklaması gibi…

            -Yapılan propagandaların etkisi

            -İbadetlerin nefislerine zor gelmesi 

            -Hidayetin nasip olmaması

Yani İslam Peygamberini ve İslam’ı beğenmedikleri için değil, bilmedikleri ve en önemlisi de işlerine gelmediği için inanmamışlardır. 

            İnanmanın, İslam’a karşı olmanın sebebi bugün de aynıdır. 

            -İslam ve Müslümanlar bazı şeylere engel görülmektedir. 

            -İslam’ın yayılma endişesi yatıyor. İslam korkusu yatıyor.

            -Yabancı hayranlığı, bizi küçültmüştür. 

 Batı bize biz batıya mı? Dün olduğu gibi aslında batı, bugünde bize hayrandır. İki asırdan beri bizim batıya yönelişimiz, batının bize yönelişini geciktirmiştir. 

 Batı kurtarıcı diye İslam’a yönelirken, kaybettiği aileyi, huzuru, insani duyguları, bizde ararken bizim batı da bir şeyler aramamız anlamsızdır. Bizim batının çöplüğünde aradığımız şeyler, batıya bir fayda sağlamamıştır. 

 Aslında din düşmanlığını da batıdan aldık. Batı, ilme, ilim adamına, akla ve hür düşünceye, engizisyon mahkemelerini kuran Hıristiyanlığa düşman olurken bizde ki batı taklitçileri de dine düşman oldu. Ama batı aydını, Hıristiyanlığa düşman, bizimki İslam’a düşman. 

 Biz ne zaman uyanacağız? Müslüman olan, İslam’a koşan batılı karşısında ne zaman kendimize geleceğiz?

 Bir İngiliz kız Müslüman oluyor, bir Türk genciyle evleniyor, tam tesettürlü haliyle Türkiye ye geliyorlar delikanlının anası ağlamaya başlıyor. Neden ağladığını soruyorlar: 

 -“Niye ağlamayayım kendi kızlarımın başını örtemezken, bir Avrupalı gelin kendi iradesiyle Müslüman oluyor ve başını örtüyor. Bu olay beni çok duygulandırdı” diye cevap veriyor. 

 Modernizm insanımızı İslam’dan ve İslami değerlerden uzaklaştırmıştır. Salebe gibi zengin oldukça dinden uzaklaşıyoruz.

Çalışma hayatına ve modern hayata sarıldıkça yozlaşıyoruz.  Bazılarına göre ha Hıristiyanlık ha İslam fark etmiyor. Bazıları dinde reform istiyor, dini kendi hayatına uydurmak için çalışıyor.   İslam diğer dinler gibi deforme olmamıştır ki reform olsun. Bu misyonerlerin oyunudur.

 1999 da Süleyman Demirel Kur’an da ki ahkâm ayetlerini alalım, diğer ayetleri Kur’an’dan çıkaralım teklifinde bulunmuştur. Bu da mason oyunudur.

 İslam, insanlık için kurtuluş kaynağıdır. İslam Peygamberi şöyle buyuruyor: “Yahudi, Hıristiyan her hangi bir kimse beni işitir de, sonra benimle gönderilene iman etmediği halde ölürse, muhakkak cehennem ehlinden olmuştur.” (Müslim:1/153)

 Solcu yazar Afet İnan hidayete erdikten sonra şöyle demiştir: “İslam hakkında konuşmak için çok okumak lazım. İslam’a karşı olanların İslam’ı bilmedikleri için böyle yaptıklarını düşünüyorum. “Elhamdülillah Müslümanım” demekle Müslüman olunmaz” demiştir. 

 İnsan bazen elinde ki mevcut olanın değerini bilemiyor, elden çıkmadan da anlamıyor. 

            Özün özü şudur:          

            -Din düşmanlığının en büyük nedeni “inkar modası” dır. 

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir