ZİNA BÜYÜK AHLAKSIZLIKTIR

Zina, günahların büyüğüdür. İnsanı alçaltır. İnsanı kirleten bir kötülüktür. İnsanı başka günahlar ve kötü hallerine sebep olur. 

Cenabı Allah Kur’an’da şöyle buyurur: 

Zinaya yaklaşmayın zira o bir hayasızlık ve çok kötü bir yoldur. (İsra 32) Burada Allah zina etmeyin demiyor. Zinaya yaklaşmayın diyor. Zinaya sebep olan zinaya götüren yolları da yasaklıyor. 

Kuran’da teklif etmek bile zina hükmünde olduğundan büyük günah sayılıyor. (Yusuf suresi 29) 

Zinanın ne kadar büyük günah olduğunu bilmeyenler, işi hafife alıyor. Peygamberimiz (a.s.) “Zina eden Mümin olduğu halde zina etmez” buyuruyor. Zina edenden iman ayrılıyor, melekler ayrılıyor. Artık şeytan onun dostu oluyor! 

Bugünkü zinanın yayıldığını gören şair şöyle demiş: 

 “Devrin ahlakına insan şaşıyor, 

Bekarlar evliler gibi yaşıyor.” 

Zina semavi dinlerde de yasaktır. Tevrat’ta: 

 “Kızını fahişe ederek murdar etme! Ta ki diyar zina etmesin.

Diyar alçaklıkla dolmasın.” (Levililer: 19/29)  İncil’de de: 

 “Zina etmeyeceksin! (Mafta: 19/18) Psikolog ve psikiyatristler uyarıyor: 

 “Zina sapıklığa sebep olur” diyor. 

Zina serbest olduğu için sapıklıklar her an artmaktadır. 

Zina davranış bozukluğudur. Ahlak bozukluğudur. İnsanın alçalmasıdır. İnanç yoksa, ahlaksızlığın önüne geçmek çok zordur. Çünkü gizli yapılan bir iştir. 

Flört serbest, arkadaşlık serbest, sözlü, nişanlılık kılıfı ile zina kolaylaşıyor. Zina ancak inançla önlenir. Allah görüyor, Allah biliyor, Allah soracak diye inanan bir insan asla zina etmez. 

İnanmayınca diziler, filmler ve müstehcen basın, festivaller, dans salonları zinaya zemin hazırlıyor. 

Kozmik araştırmalar enstitüsünün yaptığı araştırmalara göre nikahsız birine dokunulduğu zaman insan kalbinde ve vücudunda kararma olduğu, nikahlı eşine dokunduğu zaman, normal olduğu bir değişimin olmadığı bildirilmiştir. 

Bu durumu peygamber (a.s.) şöyle ifade etmiştir: “İnsan günah işlediği zaman kalbinde siyah nokta oluşur. Tövbe etmez günaha devam ederse, o siyahlık büyük bütün kalbi karartır.” demiştir. 

Ayrıca bilim adamlarının araştırmalarına göre: gayri meşru ilişkinin toplumun mayasını bozduğunu açıklamıştır. Zina eden kadının psikolojisi bozulur. Toplumda utanarak yaşar. Çocuk meydana gelirse, onu ya öldürür ya da terk eder. Eğer evli ise o ailede hayır kalmaz. Çocukların köpek kadar değeri olmaz. Ayrıca gayrimeşru ilişkiler topluma yayılır. 

Öğretmen Seçil Müge 2 aylık zina mahsulü çocuğunu evde bırakıp 9 günlük tatile çıkması zinanın insanda, insanın hayatında yaptığı değişikliği gösteren sadece bir örnektir. 

Toplumda sapıklar özgürlüğü yanlış anlıyor. “İnsanım, Müslümanım” diyen hiçbir kadın ahlak, namus ve iffet konusunda “ben özgürüm, istediğimi yaparım” diyemez. “Namus benim, iffet benim kime ne?” Diyemez. “Vücut benim, karın benim, kime ne? Diyemez. Kendini bilen insan, namusuyla şerefi ile insandır.

Türkiye’de bir şeyler ters gidiyor. Mesela; zina serbest, zina suç değil dini nikah suç, zina ahlak düşmanıdır, aile düşmanıdır ve toplum düşmanıdır. Dış güçlerin hedefinde zinanın yayılması vardır. Çünkü zina nesli bozar. O nesil ahlaksız olur, acımasız olur. İnsan şeytani olarak toplumda yıkıcı bozucu olmaktan zevk alır. 

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir