YILBAŞI KUTLAMALARI

Yılbaşı kutlamaları için haftalar öncesi milli, dini kimliğimizle bağdaşmayan şekilde hazırlıklar yapılıyor. Hristiyanların bayramı olan yılbaşı kutlanıyor.

            Her şeyden önce Kur’an’daki ve sünnetteki uyarılara kulak asmayarak Hristiyanlar gibi kutlamalar yapmak, Hristiyanlaşmaya razı olmak tır. Yılbaşı kutlamalarının bizimle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

            Yılbaşı öncesi misyonerler faaliyetlerini arttırmaktadır. Kiliselere kandırılan gençleri götürmekte, Efes’e geziler düzenlemekte, ücretsiz İnciller dağıtılmakta, Noel baba kıyafetli insanlar sokaklarda dolaşmakta, okullarda bir yolu bulunarak Noel baba kıyafetleri dağıtılmaktadır.

            Böylece insanımız milli ve manevi değerlerinde uzaklaştırılarak Hristiyanlaştırılmaktadır. 

            Yılbaşı kutlamaları yıkımı ve yozlaşmayı teşvik ediyor, maddi ve manevi kayıplara neden oluyor. O gece her şey mübah görülüyor; her iğrenç kötülüğün başlangıcı oluyor. O gece 365 günün birikimini alıp götürebiliyor.

            Bakın neler yapılıyor?   

 • Evler, okullar, işyerleri vitrinler Noel babalarla, çamlarla ışıklandırılarak süsleniyor.
 • Özel sofralar kuruluyor. 
 • Çam katliamı yapılıyor.
 • İşyerlerinin önünde Noel baba kıyafetliler dolaşıyor. 
 • İçki içmek serbest “İçebildiğin kadar iç, biz seni eve götürürüz.” deniliyor.
 • Eğlenceler düzenleniyor, dansözler oynatılıyor.
 • Kumar masaları kuruluyor, sabah kumar zedeler evlerine cin çarpmış kimse gibi dönüyor.
 • Tacizciler, tecavüzcüler, kirlenen iffet ve namuslar sergileniyor.
 • “Sana da çıkabilir.” denilerek milyonlarca insanın ruh sağlığı bozuluyor. Talih kuşu depresyon dağıtıyor.
 • Batıyı hasta eden şeyler benimseniyor, kokmuş batı tıpatıp taklit ediliyor.

Yaptığımız benzeşme ve taklitçilik bize yakışmıyor, değerlerimize uymuyor.

 • Bizim için takvim başlangıcı olmaktan başka hiçbir özelliği olmayan yılbaşı, israf gecesi, isyan gecesi ilan edilip çılgınlıklar yapılıyor.
 • Dede Korkut’u, Yunus’u, Mevlana’yı, Hızır (as)ı unutturan Noel baba bizi bizden ediyor. Kapıyı bırakıp bacadan giriyor, çocuklara hediyeler veriyor ve örnek kişi olarak sunuluyor. 

Noel baba bir hurafedir. Noel baba yalanına artık Batı bile inanmıyor. Bizde çocuklarımızın benliğini çalmaya devam ediyor. 

Bence doğuda batıda yılbaşı gecesi yapılanlar İsa Peygambere hakarettir. İsa Peygamber niçin gönderilmiştir? İçkiyi, kumarı, zinayı ve diğer edepsizlikleri kaldırmak için gelmemiş midir? Hadi Hristiyanlık bozuldu. Onlar kutluyor. Ya biz, neyi ne için kutluyoruz? Bir peygamberin doğum günü çılgınlıklarla, günahlarla mı kutlanır? Hristiyanlar bizim peygamberimizin doğum gününü kutluyorlar mı?

 Yılbaşı kutlamalarını sadece bir gece eğlencesi olarak göremeyiz. Ahlaki yıkım, hayat boyu utanç vesilesi olacaktır. Milli, dini yapıda gedikler açılıyor.

 Yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında işlenen bid’at ve hurafelerin inancımızda yeri yoktur. 

Kur’an’da başkalarını taklit etmeyin, uymayın. Onları dost edinmeyin, sırdaş edinmeyin. Yoksa sizde onlara benzer, onlar gibi olursunuz. Onlar sizi inançsızlığa sevk ederler ve sizi Allah yolundan sapıtırlar… diye Cenab-ı Allah bizi uyarıyor.

 Peygamber (as): “Başka topluluklara benzeyenler onlardandır.” buyurarak Yahudi ve Hristiyanlara benzememek için bizi dikkatli olmaya davet etmiştir.

Sonuç olarak; yılbaşı gecesi kayıp gecesidir. Bizimde Hristiyan gibi davranmaya ihtiyacımızda yok, gerek de yok, zorunda da değiliz. 

 Noel babanın gayrimeşru babalığı, bir Müslüman için zuldür. 

1 Ocak maddi kayıpları “Günaydın sarhoş Türkiye” başlığı ile basın haber veriyor. Maddi kayıplar bir şekilde telafi edilebilir, ya manevi kayıplar nasıl telafi edilecek?…

Rabbim, kendimize gelmeyi bize nasip etsin. 

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir