ŞEYTANA TAPMAK (SATANİZM)

Birde şeytandan medet umanlar vardır. Bu da sapıklıktır. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan İeytan Sofrası adı verilen ve şeytanın ayak izi olduğu öne sürülen kayaya insanlar para atıp bez bağlayıp şeytandan medet umarcasına dilekte bulunuyorlar.

Halk arasında anlatılan hurafeye göre şeytan : denizi izlemek için yürüdüğü ve ayak bastığı kaya üzerinde çukurlukların oluştuğuna inanıyorlar.

Bunlar insanlarımızı oyalamak için icat edilmiş şeyler…

Bugün üniversite gençliğinin büyük bir bölümü, cin, şeytan, ruh sohbeti yapmakta ve kendilerini bu korkulardan kurtaramamaktadır.    

Satanist gençlerin sayısı da fazladır. Bütün bunlar cin ve şeytan oyunu. Yani şeytanın hakimiyetidir.

İnancı, iradesi sağlam bir insan cin ve şeytanın oyununa gelmez. Ama Allah’a inanmayanda cin ve şeytanın maskarası olur.  

Kur’an’da:

“İeytana kulluktan kaçının” (Zümer:17)

“İeytanın ardına düşmeyin” (En’am:142) buyurularak şeytanın kandırmasına karşı uyarılmıştır.

İeytan insanın dostu değil düşmanıdır. Allah’a kul olmayan şeytana kul olur. Allah’a tapamayan şeytana tapar. İeytana uyan da helak olur.  

Kur’an’da Allah insanları uyarmıştır :

-“ Müşrikler Allah’ı bırakıp, tanrılardan istiyorlar, inatçı şeytandan dilekte bulunuyorlar. (Nisa:117)

-“ Cinleri Allah’a ortak koştular. Oysa ki onları da Allah yaratmıştır. Bilgisizce O’na oğullar,kızlar yakıştırdılar. Haşa O onların iddia ettiği vasıflardan uzak ve yücedir.  (En’am:100)

-“ Sakın şeytanın peşinden gitmeyin. Çünkü apaçık düşmanınızdır.” (Bakara:208)

-“ Ey insanlar! Size şeytana tapmayın, çünkü o sizin apaçık düşmanınızdır   demedim mi?” şeytan sizden birçoklarını kandırıp, saptırdı. Hala aklınız başınıza gelmedimi? (Yasin:6962)

Allah’a inananda şeytan korkusu olmaz. İnanan şeytana sığınmaz ve şeytana tapmaz. Tek ibadet edilecek ve tapılacak Cenab-ı Allah’tır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir