SATANİZMİN DOĞUŞU

            “Satan”, Fransızca bir kelime olup şeytan” demektir.

            Satanizmi kuran ve onu bir doktirin olarak ortaya koyan Kafkas kökenli Anton Lavey’dir. 1966’da San Francisco’da şeytan kilisesini açmıştır.

            Lavey, şeytanın kutsal kitabını yazdı.

Lavey, bu kitapta satanizmin felsefesini kısaca şöyle özetlemiştir :

            “Sonsuz kişisel tatmin için çalış. Hayatı dolu dolu yaşa. Düşmanından nefret et, sana vuranı yok et. Basit bir hayat yaşa, hayvanlar gibi ol. Şeytan “günah” adı verilen düşünsel ve duygusal yücelikleri savunur. Şeytan bir öcü gibi kullanıldığı takdirde tüm dinlerin en iyi dostudur. İstenmedikçe kimseye akıl verme. Kendini sakın kandırma şefkat gibi duygulara sakın kapılma.”

            “İnsan bencil, çirkin, habis ve korkulması gereken bir varlıktır. Kötü olan şeytan değil, aksine insanın kendisidir. Amacımız şeytanı memnun etmektir”.

            “Şeytan İncili” isimli kitabında Lavey, satanistlerin yaşam çizgilerini 11 kural halinde ifade etmektedir : 1.Size sorulmadığı sürece fikirlerini kimseye söylemeyin. 2.İçinde bulunduğunuz sıkıntıları, mutlaka duymak isteyenler dışında kimseye açmayın. 3.Bir başkasının evinde misafirseniz, ev sahibine saygılı olun veya daha işin başında oraya gitmeyin. 4.Sizin kendi evinizdeki bir misafir sizi rencide eder, canınızı sıkarsa, siz de ona karşı zalimce davranın. 5.Karşı cins sizi açıkça devet etmedikçe karşınızdaki insanı taciz etmeyin. 6.Bir problemi çözüp, birinin derdine çare olmak gibi bir mesuliyetin haricinde size ait olmayan hiçbir işe burnunuzu sokmayın. 7.Kendi emel ve arzularınızı gerçekleştirmede şayet sihrin gücünü kullanarak başarılı olduysanız mutlak surette sihrin hakkını verin. Onun gücünü kabul edin. 8.Sizinle alakalı olmayan hiçbir şeyden şikâyette bulunmayın. 9.Küçük çocuklara zarar vermeyin. 10.Vahşi hayvanlara zarar vermeyin.11.Açık yerlerde yürürken kimseye zarar vermeyin. Eğer birisi sizi rahatsız ederse ona, bunu yapmamasını söyleyin, eğer hâlâ buna devam ederse onu ortadan kaldırın.

            Bizde başarılı, maddî ihtiyacı olmayan gençlerin intiharı ve Şehriban Fırat’ın öldürülmesi ve ölüsüne tecavüz edilmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir