Müstehcenliğin zararları

Açıklık insani ve medeni bir davranış değildir. Medenilik, kadının çıplak vücudundan doğmamıştır. Açınmak, insan tabiatına aykırıdır. Kendini bilen, normal bir kadın kendini teşhir etmez.

Müstehcenlik şeytanın tuzağıdır. Gençliğim de İzmir Kemeraltı’nda bir genç açık giyimli bir kadına sarkıntılık etmişti. Kadın şikayetçi olmuş, mahkemeye çıkarılmışlar. Genç, kadının o günkü kıyafetiyle gelmesini istemiş. Kadını öyle gören hakim: “Kızım ben şimdi sana ne diyeyim? Demiş, dosyayı kapatmış.

Semavi dinlerde açıklık, hayasızlık ve çirkin olarak nitelendirilmiştir.

Şeytan Ademle Havva’yı cennetten çıkmalarına neden olmuştur. Onun için Allah: “Ey Ademoğulları! Şeytan ana ve babanızı avret yerlerini kendilerine göstermek için elbiselerini soyarak cennetten çıkardığı gibi sizi de aldatmasın” diye kullarını uyarmıştır.

Şeytanın tuzaklarından biri de güzellik yarışmaları adı altında çirkinliğin teşhiridir.
İlk güzellik yarışmalarında düşman, Müslüman Türk kadınını soydukları için kadeh kaldırmışlardır.

“Bunalımlı topluma hayır” kitabın yazarı Fransız Prof. Tony: “Çıplaklık sapıklıktır” demiştir. 13.3.1994 tarihli basın)

Amerikalı psikologlar 350 gönüllü kadın üzerinde zeka testi uygulamış, kadınların bir giyinik bir de açık hallerinde zihin ve yeteneklerin de açıkken ani bir düşüş tespit etmişlerdir” (23.4.1999 basın)

“Abdal kadınlar çıplaklaşıyor. Çıplak kadınlar aptallaşıyor” (29.11.2005 Basın)

Çıplaklık fıtrata ve edebe uygun değildir. Hayvani bir dürtüdür. Araştırmalara göre suç oranlarını arttırdığı ifade edilmiştir. Bilhassa yayın basın organlarının müstehcen yayınları iradesi ve inancı zayıf insanları suça itmektedir.

Bugün bayram, sıcaklar açınmanın bahanesi olmamalıdır. Açılan vücut sıcaktan doğrudan etkilenir. Güneş ışınlarının zararından korunmak için sağlıkçılar vücudun yanmaması gerektiğini ifade ediyor. Sıcaklarda nasıl gölge aranıyorsa, örtünen vücut daha  serinlik hisseder.

Utanma ve iffet kişinin ve toplumun zinetidir. İslam örtünmeyi onun için emretmiştir. Örtü iffetli olmayı sağlar. Şehvet dolu bakışlardan korur. Örtü evin sırlarını gizleyen perde gibidir.

Peygamber (as) şöyle buyurur:

“Edepsizlik ve çirkin söz, girdiği yeri çirkinleştirir. Haya ise girdiği yeri güzelleştirir” (Tirmitzi Binrr:47)

Müstehcen elbise satmak, giyime hazırlamak da doğru değildir. İnsan yaptığı işin neye sebep olduğuna bakmalıdır. İyilikte nasıl sevaba ortaklık varsa, kötülükte de günaha ortaklık vardır.

Peygamber (as) ın ifadesiyle bir şeye sebep olan bizzat onu işlemiş gibidir.

Medya müstehcen: Gazeteler kasap vitrini gibi TVler dizileriyle filimleriyle, sunucularıyla müstehcenliği teşvik ediyor, normalleştiriyor. Telefonlar pis kokular yayıyor. Milli manevi değerlerimiz bir tıklamakla heba oluyor.

Kasıtlı yayınlar ahlak dokumuzu zedeliyor, ruh yapımızı bozuyor. Milli, manevi duygu ve düşüncelerimizi öldürüyor.

Diğer taraftan tesettürü modacılar belirliyor.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir