KURBAN HAYVAN KATLİAMI MI?

Hayvan sever, köpek severler yılbaşlarında hindileri kızartıp yerler, senenin diğer günlerinde kasaptan eksik olmazlar merhamete gelip “kurban katliamdır” “Müslüman kan dökücüdür” derler. Hayvana zulmü aç susuz bırakmayı fazla yük yüklemeyi, dövmeyi, hayvan döğüşlerini yasaklayan dinimiz yılda bir defa hali vakti yerinde olana kurban ibadetini emrediyor ve kesemeyenlerin düşünülmesini tavsiye ediyor. Kurban kesilmese ne olacak? Senenin diğer günlerinde kesilecek kasapların vitrinlerini süsleyecek. Kurban düşmanlığı İslam düşmanlığıdır.

Tarım ve hayvancılık bakanlığının verilerine göre 2002 yılında kesilen kurban sayısı %8 dir. Diğer günlerde %92 dir. %92 sini kasaplar kesiyor onu da fırtına koparanlar yiyorlar. Fakir sadece kurbanda et yiyor mesele bu…

Kurbanı keserken başta besmele çekmeyi unutan veya çekip çekmediğini unutan kimse, hatırlayınca: ”Bismillahi evvelihiveahirihi Allahuekber” der.

Galip zanna göre hareket eder “çekmişimdir inşallah der” biraz şüphesi varsa kasıt olmadığı için o da “ALLAHÜ EKBER BİSMİLLAHİ EVVELİNİ VE AHİRİHİ” der…

Hayvanı ehil olan kişiler kesmelidir. Tutanlar da tekbirlerle iştirak etmelidir. Bağırıp çağırmadan kimseyi kırmadan kurban ibadeti yerine getirilmelidir.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir