KUR’AN AYRI HADİS AYRI DEĞİLDİR

“Bize Kur’an yeter” diyenleri Kur’an aşığı samimi Müslüman zannedilmesin. Bunlar hadis ve Peygamber düşmanı kimselerdir.

Kanun ayrı anayasa ayrı olur mu?

Hz. Peygamberi azletme misyonerlerin tuzağıdır. Cenab-ı Allah’ta:

-“ Allah’ı ve peygamberini inkâr eden, Allah’la peygamberin arasını ayırmak isteyen, “ Bir kısmına inanır bir kısmına inkâr ederiz” diyerek ikisi arasında bir yol tutmak isteyenler, işte onlar gerçekten kafir olanlardır.” ( Nisa:150-151 )

Sünneti devreden çıkaranlar için peygamber (as) şöyle demiştir: “Bir topluluk gelir sünneti öldürürler ve dinin temizliğini bozacak şeyler sokarlar Allah’ın meleklerin ve bütün lânet edicilerin lâneti onların üzerine olsun.” ( Ramuz el- Ehadis:507/5 )

    Bu günleri âdeta gören peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur:

-“Her amelin bir coşkusu, her coşkununda bir gevşemesi vardır. Kimin coşkusu sünnetimden yana olursa, o mutlaka kurtulmuştur. Kiminde istek ve arzusu, rağbeti sünnet dışına yönelik olursa, o helak olmuştur.” ( Tirmizi, Kıyamet: 21 )

-“Benim emrettiğim veya yasakladığım bir konu kendisine iletildiğinde, sakın sizden birbirinizi koltuğa yaslanmış olarak : “ Biz onu bunu bilmeyiz. Allah’ın kitabında ne görürsek ona uyarız, o kadar” dediğini duymayayım. ( Tirmizi, İlim:10 ) Cenab-ı Allah Kur’an’da şöyle uyarır:

“Doğru yol kendisine apaçık bildirildikten sonra peygamberden ayrılıp, inananların yolundan başka yola uyan kimseyi cehenneme sokarız” ( Nisa: 15 )

-“ Bize Kur’an Müslümanlığı lazım, ılımlı İslam lazım” diyenler, peygambersiz, sünnetsiz Müslümanlık olmaz.

  Kur’an’a ve sünnete yönelik masum gibi görünen iddialar, planlı, düşmanca saldırılardır.

  Adamın biri, kör gözlüğü takmış, cami avlusuna mendil açmış. Bir miktar para toplandığını gören biri paraları avuçlamış, hızlıca yürümüş. Arkadan bir taş deline, aldırış etmemiş bir taş daha kafasına, o zaman durmuş, “bu kör atışı değil” demiş onun gibi bu iddialar rastgele iddialar değil, kökü dışta ve içte peygamber ve İslam düşmanlarının iddialarıdır. “ Bize Kur’an yeter” diyenler

Kur’anı bilmezler, okumazlar uymazlar.

Bu insanlar kim derseniz? Nasipsiz insanlar der hidayetten nasibi olmayanlardır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir