İSLAM YAYILIYOR

Yeryüzünde yayılan tek din İslam dinidir. Çünkü Yahudilik ırki bir dindir. Hıristiyanlık da manevi çıkmaza girmiştir. Çelişkilerle doludur. İnciller birbirini tutmaz. 

 Kiliseler, havralar satın alınıp camiye çevrilmektedir. 

 Batı dünyasının olumsuzlukları karşısında her gün İslam ailesine yeni yeni kardeşler katılıyor.

 Avrupa bugüne kadar boş dünyasını sporla, müzikle yani popla topla, sadist eğlencelerle doldurmaya çalışmıştır. Bunlarda insanları tatmin etmemiştir. 

 Ortaçağ karanlıklarından İslam’la kurtulan batı insanı, bugün artık yalanlara kanmıyor. Gözü İslam’dadır. 

 Danimarka da aşırı maddi refah, Hollanda da ki insanın nefsinin esaretinde tükenişi, insanı bunaltmıştır. Tiksinti veren bir hayat sergilenişi, insanı manevi huzur arayışına sürüklemiştir. 

 Bugün nerede huzursuzluk varsa, insanı rahatsız eden sıkıntı varsa, arayış vardır. 

 -Bugün Kore de Müslüman nüfus her geçen gün artıyor. İslami okullar açılıyor. (18-02-89 Bayrak)

 -Singapur da İslam’ı seçenler artıyor. İslam’ı seçenler derneği kurulmuştur. (31-04-94 Türkiye)

 -Almaya da Müslüman olanların sayısı 100 binleri geçmiştir. 

 -Batı dünyası Allaha yönelirken Rusya da  %55 oranında Allaha inanan insan vardır. 

 -Hindistan’ın Midoray şehrinde bir köy %60’ı Hindu iken, köyün tamamı Müslüman olmuştur.(14-9-94 Yeni Asya)

 -Misyonerlik faaliyetleri olmadığı halde dünyadaki Müslüman olanların sayısı, baş döndürücü şekilde artmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamasına göre İslam’ı seçenler 1992 yılında %400 artmıştır. 

 General Dögol, Papaya mektup yazıp “İslam’ın önüne geçmeliyiz” demişti. Fransa da artan cami sayısı onu korkutmuştu. 

 NATO da İslam korkusu vardır. Komünizm artık tehlike değil, esas tehlike İslamdır denmiştir. Hatta NATO’nun rengi kırmızı iken şimdi yeşildir. 

 Moon tarikatı, CIA’nın yurtdışı operasyonlarında kullanılmak ve başta komünizmin yayılmasını önlemek için kurulmuştur. 

 120 ülke de faaliyet göstermektedir. Komünizm tehlikesi kalmayınca hedef İslam ülkelerine ve İslam’a olmuştur. Şimdi İslam’ı yıpratmak ve İslam’ın yayılışını önlemek için faaliyet göstermektedir. 

 -Amerikan Washington post gazetesi: “Rusya da İslamiyet çığ gibi” başlığı ile Avrupa’nın dikkatini çekmiştir.(26.10.90 Zaman) bugün kızıl meydan da cami yapılmıştır. 

 -Fransa da camisiz şehir kalmamıştır. Fransa da toplam 1993 yılına göre 909 cami vardır. Fransa Müslümanlaşıyor endişesi var. 

 -ABD ordusunda binlerce Müslüman asker vardır. Her yıl 25-30 bin Amerikalı İslam’ı seçmektedir. Amerika da ki camiler dolup taşmaktadır. 

 -İngiltere de kiliseler birer birer cami oluyor. Kiliseye giden olmadığından kiliseler satılıyor. İşçilerimiz satın alıp camiye çeviriyorlar. 

 Bugün her ülkede İslam konuşuluyor. Her dinden Müslüman oluyorlar, en çok Hıristiyanlardan Müslüman oluyor. Kıta olarak da en çok Avrupa kıtasında yayılıyor. 

 Hıristiyan olan İtalyan asıllı Selahaddin Emin Boon: “Hıristiyanlığın hurafelerinden bıktım Müslüman oldum” demiştir. (1-12-

97 Türkiye)

 Kapitalizm de  komünizm de aradığını bulamayan insanlık, arayış içine girmiştir. Gelişen teknoloji ve iletişim araçları ile İslamla insanlar daha kolay tanışabilmektedir. Aradığını İslam da bulunca akın akın İslam’a koşuluyor. 

 İngiltere de yayınlanan New Afrika dergisine göre uzun yıllar batılı Hıristiyanların zulmüne maruz kalan Afrikalılar, kendilerini İslam’ın hoşgörüsüne, adaletine bırakıyor. Hıristiyanlığın kirli oyunları puan kaybettirdi. (4-12-94 Türkiye) 

 Bosna da Sırp zulmü, birleşmiş milletler askerlerinin Müslüman olmasına neden olmuştur. Bir Amerikalı: “Onca zulme rağmen inançlarını yaşayan Müslümanlar, bize İslam’ın güzelliklerini gösterdi” demiştir. 

 İslamiyet bilhassa bütün dünyada kadınlar arsında yayılmaktadır. Dail Mail, İngiltere de son yıllarda binlerce İngiliz kadınının araştırarak Müslüman olduğunu yazmıştır. 

 -Teslime Nesrin “İslam, kadına hak vermez” diye bir kitap yazmış 3000 İngiliz kadını İslam da ki kadın haklarını görünce Müslüman olmuştur. 

 -İngiltere de genç kızlar daha çok Müslüman olmaktadır. 

 -Amerikalı araştırmacı Holdman: “Kadınlar kurtuluşu dinde arıyor. Gayri meşru hayattan bıkan, AIDS den korkan, boşanmanın %60 ı geçtiği batı da kadınlar İslam’ı seçiyor” demiştir. (7-3-92 Zaman)

 1998 yılının 8.ayında batıda resmi açıklamaya göre 18.792 kişi Müslüman olmuştur. 

 Aynı yıl Rus matematik profesörü Gleb: “Bütün dünya İslam’a koşuyor” demiştir. Yeni şafak gazetesinin 22-11-96 tarihli haberine göre: İslam’ı seçen Rus Valerya, Rusça Kur’an Meali hazırlamış, bu Mealle binlerce kişi Rusya da Müslüman olmuştur. 

 En ufak bir kıvılcım, bunalmış, arayış içinde olan insanlar için kurtuluşa sebep olmaktadır. 

 İslam’a ve Müslümanlara yapılan saldırılar ve düşmanlıklar insanların İslam’ı araştırmasına ve Müslüman olmasına neden olmaktadır.   Batıda ki İslam korkusu ve alınan önlemler, korkunun ölüme çare olmadığı gibi İslam’ın yayılmasına çare olmamaktadır. 

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir