EVLİLİK ÖNCESİ FLÖRT

            Flört, evlilik öncesi kurulan ilişkiye denir. Bazıları evliliğin sağlam temele oturması ve isabetli eş seçimi için flörtü gerekli görüyor. Flörtü haklı görmek, dinen aklen ve sosyal açıdan mümkün değildir.

            Bugün uzun ömürlü, mutlu ailelerin yolunun flörtten geçmediği ortadadır. İşte flört yoluna düşen Batı. Bu yolla mutlu ve uzun ömürlü aileler kuramamış, aksine aile yuvasını kaybetmiştir.             Flört, nikâhsız evliliktir. Flört edenler, kolay kolay nikâh masasına oturmazlar. Otursalarda nikâh onları sıkar. Onlar her an başkaları ile beraber olmaya hem hazır hem de razıdırlar. Atalarımız : “Alışmış kudurmuştan beterdir” demiştir.

            Ayrıca flört eden bir insan eşine güvenemez. Onun da bu işi yaptığını, yapabileceğini düşünür, eşini her an başkaları ile veya kendinden öncekilerle düşünür. Aile onun için kutsal bir müessese değildir. Flört, aileler için bir tuzaktır.

            Flört eden artist, sanatçı, dansöz, şantöz, şarkıcı ne varsa bunlar uzun ömürlü bir aile yuvası kurabiliyorlar mı? Ayrılışları bile normal olmuyor.

            Flört, batı usulü bir evliliktir. Batıda taciz tecavüz gibi olayları arttırmaktan başka bir işe yaramamıştır. Biz de teşvik edilen flört masum bir arkadaşlık değil, Müslüman-Türk ailelerini yıkmak için bir oyundur. Flört eden herkesin aklı fikri bu işte olduğu için başarısız olurlar, suçluluk duygusundan kurtulamazlar. Bu yüzden intihar edenler bile olmaktadır.

            Evli iken flört edenler ise, iki aileye birden zarar verirler.

            Flört, evliliğe hizmet etmez, metres hayatının bir başka adıdır. Zaten “flört” kelimesi, akla kötü şeyler getirir. Ahlâk dışı şeyler düşündürür. Tuvaletlere, çöplüklere, cami avlularına bırakılan çocuklar flörtün meyvaları değil midir?

Batı, cinsel özgürlüğü sonuna kadar kullanmıştır. Sonuç? Çürük mevvalar toplamıştır. Fuhuş zina artmıştır.

            Flört yoluyla aldatılanların, ortada kalıp kötü yola düşenlerin sayısıda az değildir.

            Flört arkadaşlığı, insanda ar hayâ duygularını öldürür. Flört yapanların sergilediği manzara ise, her zaman tepki gören davranışlar olmuştur.

            Evlenecek olanların asla flörte ihtiyacı yoktur. Çünkü flört, cinselliği ön plâna çıkarır. Sevgi, saygı, sadakat duygularını öldürür.

            Bugün bir çokları flörtle evliliği değil, geçici istifadeyi düşünmektedir. Beklenmedik anda da ortadan kaybolmaktadır.

            Flört, dinen meşru olmayan bir iştir. Zinadır. Kimse bundan hayır görmemiştir. Flört eden, flört ederek evlenen (E.Ç. 36) ikinci evliliğinde mahkemeye başvuruyor, hakime :

            -Ne olur hakim bey bizi boşayın, kızım üvey babasından hamile! Diyor. (14.08.1992 Zaman) Flörtün sınırı yoktur.  

            Tekin durmayan kaynana damadını kaçırmıştır…

            Bir zamanlar bizim çağdaşları çileden çıkaracak yemin töreni yapılmıştı, onun haberini de verelim :

            “Florida şehrinde yüzbin kişi futbol sahasında toplanmış; evlilik öncesi cinsi ilişkide bulunmamaya, flört etmemeye yemin etmişlerdir. Yemin metni şöyledir : “Allah’ım, kendim ve ailem huzurunda hayat arkadaşımı bulup onunla nikâhlanıp evleninceye kadar temiz kalacağıma yemin ederim.” (25.06.1994 Zaman)

            Bunlar, bizden önce acı tecrübeler yaşamış insanlar. Flört, aile ve evlilikler için iyi olsaydı bu pişmanlık niye o zaman?

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir