Çocuklarımızı kaybetmeyelim

Çocuklar bizim geleceğimizdir. Çocuklarımızı ihmal edersek geleceğimizi ihmal etmiş oluruz. Geleceğimiz olmaz, onları kaybederiz. Dünyaları da olmaz ahiretleri de olmaz.

Çocuklar gözümüzün nurudur. Onlar Allah’ın bize verdiği bir nimettir, emanettir.

Çocuklarını iyi yetiştirmeyenler yarınlarına güvenle bakamaz. “Benim evladım ardımdan dua eder” benim için, sadaka-i caniye olur” diyemez. Evlat, insanın ya cenneti olur yada cehennemi olur.

Haberlere bakacak olursak bir çok ana baba evlatlarını koruyamıyor, iyi bir insan olarak yetiştiremiyor. Her türlü pislik her türlü ahlaksızlık vicdansızlık sergileniyor. Tacizler, tecavüzler ve cinayetler utandırıyor.

Dini duygu, Allah korkusu olmayanların hallerinden ana babaları sorumludur. Allah ana babaları çocuklarından dolayı sorumlu tutmuştur. Evladı kurtulmayan ana baba kurtulamaz. Evlatların kusurlarından kötülüklerinden önce babaları kusuru kendisinde aramalıdır. Çünkü onlar ana babalarının eseridir.

Ana baba ne yaptıysam olmuyor, söz dinlemiyor diye kendini temize çıkaramaz. Soruyorum, hangi ana baba evladına ne vermiştir de evladı kabul etmemiştir.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir