ÇAĞIMIZIN YÜZ KARASI FUHUŞ

Bu bölümde sosya felaketlere, ilâhi uyarılara ve ilâhi cezalara neden olan fuhuş belâsından bahsedeceğim.

            Son zamanlarda bekâretle alay edilen, bazı çevrelerde iffetli olmanın kusur sayıldığı bir döneme girdik.

            Fazilet, meziyet, iffet, insanlarda sadece isim olarak kaldı.

            İnsanın iffet, namus, utanma gibi en kıymetli şeyleri ayaklar altında…

            Eskiden yemin eden, iffeti, namusu üzerine söz verir ve bunlar üzerine yemin ederdi. Ve hiçbir yemindende dönülmezdi, yemin bozulmazdı.

            Eskiden, eşini korumayana, kıskanmayana “domuz” denirdi.

            Eskiden “kadını er değil, ar zapteder” denirdi. Şimdilerde zapdetmiyor, arda zaptedmiyor.

            Utanmazlıklar aldı başını gidiyor. Sapıklık gün geçtikçe yayılıyor. Gözü dönmüş kimseler sokak ortalarında nefislerini tatmin ediyor. Çocuklar kaçırılyor, sakatlar tecavüz ediliyor, felçli ninelerin ırzına geçiliyor. Mahkemelerde yiyenine, kızına tecavüz edenler yargılanıyor.

            Bizim dışımızdaki ülkelere bakalım : Onlar, bizden daha berbat. Herşey aleni, ayıp, günah diye bir şey kalmamış. İnsanlar felaketlere davetiye çıkarmış, fuhşu eğlencenin bir parçası haline getirmiş. Fuhuş için şişe oyunları oynuyor. Amerika’da fuhuşla mücadele derneği kurulmuş, ikinci yıl yönetimi fahişeler ele geçirmiş.

            Hergün haberlerde sokaklardan fahişeler toplanıyor, yetkili ağızlardan hastalık taşıdıkları açıklanıyor. Buna rağmen beyefendi, evdeki tertemiz eşini bırakıyor, harama, pisliğe koşuyor, başkalarının artığından zevk alıyor. Hanımefendi, eski arkadaşlıklarını devam ettiriyor.             Ömer (ra) : “Peygamber bize : “Beş şey vardır ; onlarla imtihan olacağınız zaman, artık toplumda hiçbir hayır kalmamıştır.” dedi ve “birincisi zinadır diye devam etti” der. (K. Sitte 17/557 İ. Canan)

            Bugün sanata müstehcenlik sokulmuş, hatta spora bile müstehcenlik girmiştir. Müstehcenliğin sokulmadığı yer hemen hemen kalmadı. Küçücük çocuğun kafasında bile müstehcenlik var.

0
Tags :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir