BATAKLIKLAR GENÇLERİ YUTUYOR

Kafeteryalar, diskolar, diğer eğlence merkezleri, gençler için ve bilhassa öğrenciler için tuzaktır. Neden? Bu yerler kötü, cinsiyete dayalı arkadaşlıklara ve kötü alışkanlıklara zemin hazırlar. Eğitime olumsuz yönde etkiler. Sigara başta olmak üzere, alkol, uyuşturucu, kumar ve fuhuş daha çabuk yayılıyor. Ahlâkî erozyonuna uğrayan genç, bazı kayıplara aldırmamaya başlar. Yaralı ceylanın etrafında dolaşan yırtıcılar gibi bazıları ondan faydalanmak için, ona üşüşürler. Gencin kendini onlardan koruması ve kurtarması çok zordur.

19.12.1995 (Türkiye) yapılan araştırmaya göre, sonuç korkunç: Gençliğim Eyvah! Resmi lise öğrencilerinin alkol ve sigara düşkünlüğü ürkütüyor. Devlet okullarında okuyanların % 95’i sigara, % 75’i alkol kullanıyor. Bilhassa kızlarda moda oldu. alkolle, sigara ile kız, erkekle eşit olduğunu ve varlığını ispatlamaya çalışıyor. Aşırı davranışları ile özgürüm, demek istiyor. Bunu kim yapıyor? Ar, haya duygusunu yitirmiş, kimlik, kişilik bunalımına düşmüş kızlarımız yapıyor.

07/12/1995 Yeni Şafak: Kız öğrenciler alkol batağında, diye başlık atmıştı.

Sigara alkol ve diğer kötü alışkanlıklara başlama yaşının 12 – 13 e düştüğü belirtiliyordu.  

Hani devlet, anayasanın 58. maddesine göre “Devlet gençleri alkolden, uyuşturucudan, kumar ve benzeri alışkanlıklardan…” koruyacaktı, tedbir alacaktı?

Ana baba da yavrusu olduğu halde korumuyor. Daha kendisi kötü örnek oluyor…

İnancımıza göre; iyiliği emredip kötülükten vazgeçirecek, kötülüğe mani olacak insanlarda kalmadı. İlim adamları görevini yapmıyor. Mesela bugün Prof. lar baş örtüsüyle uğraşırken, üniversite gençliği AIDS’i bilmiyor. Bulaşma yollarını bilmiyor. Nasıl bir hastalıktır, bunu bilmiyor. Bazı gençler bakire kalmayı çağ dışı görüyor. Bu fikir bize batıdan gelmedir. Bugün Amerika, Rusya, Avrupa gençliğinin ¾’ünün çürük olduğu açıklanmıştır.  

Avrupa, bizim bu yollarımızdan geçmiştir. Kimse flörtü sosyal arkadaşlık, fuhşu cinsel özgürlük zannetmesin. Bu kirliliktir. Bayağılıktır.

Bugün çoğu kızımız kişiliği ile değil, dişiliği ile ön plâna çıkıyor. Evliliğin yolunu sokakta, flörtte arıyor. Bunlardan ne ana olur, ne de hanım olur. Flörtle evliliğe gidilmez, fuhuş bataklığına düşülür. Namus kiri de temizlenmez…

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir