ASIR İSLAM ASRI OLACAKTIR

Bu hayal değildir. Bu bir kehanet değildir. 21. asır İslam asrı olacaktır. Bunu batılı ilim adamları böyle söylüyor. Din büyüklerimizde böyle diyor: “En gür seda İslam’ın sedası olacaktır” diyor. 

Hıristiyan Avrupa “Milenyum” dedi. Ne demek bu bütün dünyanın Hıristiyanlaşması demektir. “Milenyum” kelimesi telaffuz edilmeye başlanınca Prof. Dr. Mahmut Esat Coşan Hocaefendi şöyle demişti:

“21.yüz yıl tevhit asrı olacaktır. Gerçekten öyle olacaktır. Temenni değil, hakikaten öyle olacaktır. Bütün batıl inançlar, sonunda yok olacak, silinecek, bırakılacak ve  “La ilahe illallah Muhammedür-Rasülüllah” hakikati bütün insanlar tarafından kabul

edilecektir.” 

Bunun gerçekleşmesi için yolu da şöyle gösteriyordu:  “Gönüllere zihinlere La ilahe illallah nakşedeceksiniz. Hem kendi gönlünüze hem de çoluk çocuğunuz, eğitimiyle sorumlu olduğunuz evlatlarınızın kafalarına, gönüllerine, kalplerine, göğüslerine La ilahe illallah yazacaksınız. Herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Yazmalı, çizmeli, konuşmalı, çalışmalı parasını Allah yolunda sarf etmelidir.” 

 Ne olursa olsun 21. asır İslam asrı olacaktır. Avrupa ne yaparsa yapsın, Amerika, Rusya ne düşünürse düşünsün içimizde ki ve dışımızda ki Allah, Peygamber, Kur’an ve Müslüman düşmanları ne derse desin, Allah nurunu tamamlayacak, 21.asır, İslam asrı olacaktır. 

 Bugüne kadar kurtarıcı olarak insanlığa sunulan sistemler, insanlığa beklenileni vermemiş, aksine kan kusturmuş, iki yakasını bir araya getirmemiştir. Şimdi sıra İslam’dadır. 

 İslam, kendi çağını yaşayan devrini tamamlayan Hıristiyanlık ve Yahudilik gibi donuk bir din değil, dinamik bir dindir. İslam, sona gitmiyor, zirveye gidiyor. İslam’ın kaynağı Allah’tır ve sahipsiz kalmayacaktır. İslam bugünün dini olduğu gibi geleceğinde dini olacaktır. 

 Cahiliye devri insanını nasıl kurtardıysa, bugünün ve yarının insanını da kurtaracak güçtedir. Bugün insanlık arayış ve uyanış içindedir. İnsanlık kimliğini ararken İslam’ı arıyor. Her tarafta dine dönüş, dine yöneliş var. İnsanlık uyanıyor, dünya İslam’ı keşfediyor, dünya İslam’a koşuyor.   Milli Şairimiz Akif:

            “Ölüler dini değil, sende bilirsin ki bu din,               Diri doğmuş, duracak dip diri, durdukça zemin” demiştir. 

            En gür seda İslam’ın sedası olacaktır. İnşallah. 

 Bütün dünya için tek çözüm İslam’dır. İnsanlık, İslam’ın vereceği huzura muhtaçtır. 

 Amerikalı Müslüman zenci lider Louis Farrakhan: “Amerika için tek çözüm İslam’dır” demiştir. (19-2-96 Akit)

 Bosnalı Prof. Akif İskenderoviç: “İslam, bütün dünyaya yayılacaktır, hükmedecektir.” Demiştir. (19-1-96 Yeni Şafak)   Evet, 21.asır İslam asrı olacaktır. Yeter ki biz isteyelim. Çalışalım. En az bir misyoner kadar Allah’ın dinine sahip çıkalım. En önemlisi de Allah’ın dini olan İslam’a layık olalım. Göreceksiniz Rabbim bize neler neler ihsan edecek? 

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir