AIDS: BU GİDİŞİN SONU ALLAH KORUSUN HELAK OLMAKTIR

            “ Bir toplumda fuhuş yayılıyorsa Allah o toplumu adı bilinmeyen hastalıklarla cezalandırır.” demiştir Peygamber (AS).

            AIDS Amerika’da ilk ortaya çıktıktan sonra, ahlaksızlığın bir bedeli olarak bütün dünyaya yayılmıştır.

            Eğer çare aranmaz ve ahlaksızlıkların önüne geçilmezse, insanlığın sonu Lüt peygamberin kavminin sonu olacaktır. Pompe halkı da aynı akıbete uğradı. Eğlence gemisi Titanik, ilk seferinde battı. Halbuki; “ Tanrı bile batıramaz” denilerek denize indirilmişti. Son telgrafta “ yapılacak bir şey yok” denilmiştir.

            AIDS, ölüm saçıyor. Bu hastalığa yakalanan kim olursa olsun, sonu yüzde yüz ölümdür. Çeke çeke, mum gibi eriye eriye ölümdür.

            AIDS vücudun direncini kırdığı için her türlü hastalığa açıktır.

            Geçmişte sapıklıkları yüzünden helak olanlar, insanlığa uyarı için, ikaz için helak olmuşlardır. Şu anda helak olanların yolunda olanlar, aynı yolun yolcusudur.  

Bugün artık sadece hasta olanlar değil, masum insanlar da tehlikededir.  

            Yüce yaratıcı olan Allah, her hastalığı dermanı ile verirken AIDS ve ihtiyarlığı dermansız vermiştir. Hz. Peygamber (AS): Bulaşıcı ve salgın hastalık olan yere girilmemesini, oradan da dışarı çıkılmayıp korunmayı tavsiye etmiştir.

            “Stop AIDS” yazarak “Dur” demekle AIDS durur mu?  

            Kur’an’da:

            “İnsanların bizzat kendi işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu, ki Allah yaptıklarının bir kısmını onlara tattırsın, belki de tuttukları kötü yoldan dönerler” (Rum: 41)

            “Zulümleri sebebiyle gökten üzerlerine pislik ve ceza gönderdik…  (A’raf: 162) buyrularak Allah’ın gazabından bahsedilmiştir.  

            Sözün özü; AIDS’e karşı en büyük çare günah ve haram olan her türlü gayri meşruluktan uzak, temiz ve ahlaklı bir hayat yaşamaktır. Tek eşliliktir.  

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir